Chia puding s rozmixovanými malinami a tvarohom

Poznáte to. Vyzerá sa na fantasticky a aj úžasne vonia... už len ochutnať! Ale tí z nás, čo chcú žiť zdravo, sa často pozrú aj na zloženie produktu. Žiaľ, po jeho prečítaní, nás chuť do jedla prejde.

Chia puding je veľmi zdravý dezert. Aj keď priznávam, nie vždy na mňa tie čierne bodky pôsobiace chutne a lákavo. A keď som videla tú gélovú konzistenciu namočeného chia ... nie, ďakujem. No  keď som potlačila svoje pocity a ochutnala chia puding, bola som milo prekvapená. 🙂 Bol veľmi chutný!

Chia semienka - účinky pre naše zdravie

Za zmienku stojí spomenúť aj nutričné hodnoty chia semienok. Sú zdrojom antioxidantov, vápnika, železa, horčíka. Obsahujú veľa vitamínov, minerálov, omega-3 nenasýtených mastných kyselín atď. 

Prakticky to znamená, že chia semienka vám dodajú energiu, posilnia vaše kosti a zuby, spomalia starnutie a prispejú k udržaniu ideálnej hmotnosti a tvorbe svalovej hmoty. Znie to lákavo, že? 🙂 Tak si ho pripravte spolu so mnou.

Príprava chia pudingu je veľmi jednoduchá.

Potrebujeme:
  • 250 ml kokosové mlieko (môžete použiť aj iné rastlinné alebo živočíšne mlieko)
  • 4 pl chia semienka (kúpite  TU )
  • 1 pl medu (alebo agáve sirup)
  • 1 biely hustý jogurt (alebo jemný tvaroh)
  • maliny, čučoriedky (alebo iné ovocie)
Postup:

1.  Chia semienka s medom v mlieku dobre premiešame a necháme odpočívať niekoľko hodín, najlepšie cez noc. Ráno už budeme mať hotový čistý chia puding.

Chia v kokosovom mlieku

2.  Ráno som si rozmixovala maliny, pripravila jemný tvaroh a podľa fantázie vrstvila. Chia puding, maliny, jogurt (tvaroh), chia puding atď. Navrch pohára som poukladala čučoriedky. 

Chia puding s rozmixovanými malinami a tvarohom

Náš tip: 

Keď chcete farebný ovocný chia puding, ktorý zaujme aj vaše deti, rozmixujte ovocie v mlieku a až potom primiešajte med a chia semienka. Alebo do mlieka nasypte ovocie sušené mrazom, ktoré si pred pridaním rozmixujete na jemný prášok.

Čistý chia puding je možné primiešať do smoothie, jogurtov či ovsenej kaše.

farebný chia puding s lesným ovocím
About the Author

Ahojte! Volám sa Dana a pochádzam zo Svitu, malého mestečka spod Tatier. Pred "pár" rokmi som sa vydala a presťahovala do Bratislavy.😉Hlavné mesto je mojím druhým domovom, pri mojom milujúcom manželovi a dvoch úžasných dcérkach.😍

Podobné recepty:

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Book a session now!

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

>