Spiaca usmievavá žena

So spánkom je to ako s jedlom. To ako sa stravujeme, vplýva na náš vonkajšok i vnútrajšok. A to platí aj o našom spánku. 

Kvalitný spánok pôsobí na naše zdravie - či už fyzické alebo duševné. Pri nedostatku spánku sa zvyšuje riziko obezity, cukrovky, choroby srdca, depresie a úzkosti. Horšie zvládame problémy a stres. Často reagujeme prehnane a sme podráždení.

Upozornenie: Ak trpíte dlhodobo chronickou alebo akútnou nespavosťou, vyhľadajte odbornú pomoc .

Na druhej strane kvalitný spánok prispieva k celkovej regenerácii organizmu. Je základom nášho úspešného dňa. Máme pozitívnejší pohľad na život, chuť učiť sa, tvoriť a skúšať nové veci. Viac sa usmievame. Lepšie prekonávame prekážky, racionálne riešime problémy a nedorozumenia.

Preto ak sa vám pravidelne ťažko zaspáva, alebo sa v noci často budíte a nemôžete zaspať, neignorujte to.

Ponúkam vám 8 rád, ktoré prispejú ku kvalite vášho spánku.


 1.  Pred spaním odložte elektronické zariadenie (mobil, tablet, počítač)    - „modré svetlo“, ktoré vyžaruje z displeja potláča produkciu melatonínu - hormónu, ktorý prispieva ku kvalitnému spánku. 

2. Pripravte svoju myseľ na spánok tým, že si spríjemnite večer - napr. si prečítajte obľúbenú knihu, pustite upokojujúcou hudbu - hlavne neriešte prácu a osobné problémy. 

3. Pripravte si vonkajšie prostredie - v spálni si dobre vyvetrajte. Kvalitný matrac, bavlnené, čisté a voňavé obliečky prispejú k tomu, že sa budete cítiť komfortne.

4. Na večer sa neprejedajte - v opačnom prípade, žalúdok musí „pracovať“ niekoľko hodín, kým strávi potravu. Telo používa väčšinu svojej energie na trávenie a nie na regeneráciu.

5. Choďte spať v pravidelnom čase - váš mozog si na to zvykne a správne sa „naprogramuje“.

6. Cez deň buďte aktívni, venujte sa obľúbenému športu, choďte na prechádzku - ak je to možné, snažte sa tráviť nejaký čas vonku na prirodzenom svetle a čerstvom vzduchu.

7. Podporte spánok výživovými doplnkami - výsledky štúdií ukazujú, že  CBD produkty zlepšujú spánok, znižujú stres a úzkostné stavy. Makový olej je žiadaný vďaka svojim upokojujúcim účinkom na psychiku.

8. Nespite počas dňa - aj keď ste po prebdenej noci veľmi unavení, vydržte to.

Sklenná lieky s pipetou

Ak splníte všetky hore uvedené návrhy, šance na kvalitný spánok sú veľké. Výsledok výrazne prispeje ku kvalite vášho života.

About the Author

Podobné recepty:

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Book a session now!

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

>